Top

Rozhovor s Oli

Jak začala tvoje spolupráce s Wellnessií?

Do Wellnessie jsem poprvé přišla jako klientka. Ke změně životního stylu mě přivedly zdravotní problémy způsobené nadváhou a stresem v dřívějším zaměstnání. Wellnessia mi pomohla zhubnout během 7 měsíců 16 kg a znovu nastartovat můj zesláblý organismus. Zbavila jsem se ekzému, získala novou energii do života a také od té doby téměř nemarodím. Skvělé je, že jsem se díky Wellnessii přestala „bát“ jídla, zjistila jsem, že se nemusím v jídle omezovat, abych si udržela optimální váhu, a hlavně si nemusím vyčítat, že vůbec jím :-)

Moje osobní proměna a program ve Wellnessii mě nadchl natolik, že jsem se začala intenzivně věnovat studiu výživy a zdravého životního stylu, prošla jsem jak teoretickým, tak i praktickým výcvikem. Původní vzdělání mám v hotelnictví, mám pracovní zkušenosti z velkých korporací a všechny tyto zkušenosti můžu využít při osobním provázení klientů na jejich vlastní cestě za zdravým jídlem. Momentálně se vzdělávám v rámci Akademie léčivé výživy během teoretických i praktických workshopů.

Co tě inspiruje ke zdravému životnímu stylu?

Nekončící inspirací jsou klienti, je úžasné sledovat, co dokáže i malá změna. Také moje tělo a jeho reakce na to co jím nebo jestli sportuji, je obrovská škola – pravá škola života. Baví mě pozorovat sama na sobě, co funguje a přináší dobré výsledky.

Co je pro tebe největší výzva při práci s klienty?

Individualita. Každý jsme jiný, nedá se všem doporučit jedna stejná věc a čekat, že bude u všech fungovat na 100 %. Ke každému klientovi je třeba přistupovat individuálně, práce dobrého výživového průvodce je tak trochu i psychologie. Baví mě se všemi klienty prožívat změnu životního stylu. Mým malým vítězstvím je, když klient sám od sebe řekne, že zdravé jídlo není omezování ani žádná dieta ale naopak, že jí více a pestřeji než dřív, pochutná si a ještě dodá tělu to, co potřebuje.

Čemu se teď nejvíce věnuješ? Co tě nejvíc baví?

Nadchl mě koncept Akademie léčivé výživy, kurzy s domácími, ale i zahraničními lektory, které bych v ČR jinak neměla šanci vidět v akci. V poslední době se také hodně věnuji Tradiční čínské medicíně, velmi mě oslovilo stravování podle ročních období. S tradiční čínskou medicínou mám i osobní zkušenost – ve spoustě případů je to pro mě výborná alternativa ke klasické západní medicíně.

Baví tě vaření?

Baví! Moc! Mám ráda jídla právě podle ročních období a miluji experimentování, myslím, že byste v mém jídelníčku těžko našli dvě stejná jídla. Vařím často a cokoliv – polévky, hlavní jídla, sladké a baví mě zdravé pečení. Téměř výhradně jím doma nebo si jídla doma připravuji na další den. V práci si vaříme společné obědy, je to takový náš každodenní team-building. Nevadí mi obětovat čas vaření a klidně vstávám ráno i o půl hodiny dřív, abych měla během dne co jíst a nechyběla mi energie.

Nejoblíbenější jídlo?

Krevety s čerstvým, dobře ochuceným salátem. Nejchutnější jsou samozřejmě čerstvé, nejlépe na dovolené u moře! Hlavně v létě ujíždím na raw dezertech a domácí zmrzlině.

Nejoblíbenější restaurace?

Každá, kde dělají dobré a kvalitní Sushi. Ale moje nejoblíbenější je Sakura v Praze-Dejvicích.

Kde nakupuješ?

Miluju trhy – mají obrovský výběr, sezónní potraviny a snadno odhadnete i čerstvost surovin.

Děláš pravidelně očistu?

Ano :-) Asi dvakrát ročně dělám velkou očistu s bylinkami, půstem a ovocnými šťávami. Menší detox přijde na řadu, když je zrovna potřeba. Třeba po náročném víkendu, kdy si další týden odlehčím jídelníček. Na očistě mě nejvíc baví pocit „potom“, když jsem nabytá čistou novou energií! Občas během detoxu nastanou těžké chvíle, ale stojí za to ho dokončit. Potom, co detox vyzkouším na sobě, můžu ho doporučit i klientům. Jedině s vlastní zkušeností jim budu oporou a dobrým průvodcem očistou.

Jaké jsou reakce okolí na tvůj životní styl?

Většinou pozitivní, mám podporu svých blízkých přátel i rodiny. Samozřejmě se občas najde někdo, kdo má připomínky k tomu co jím a dělám – proč si nedám na oslavě narozenin panáka nebo brambůrky u televize jako ostatní. Ale obecně lidé v mém okolí moji změnu života respektují a za to jsem vděčná. Takto by to podle mě mělo být, každý jsme přece zodpovědný sám za sebe a za svůj život.

Jak jsi na tom se sportem?

Našla jsem si svůj vlastní způsob, jak zůstat fit. Nejsem zastáncem maratonů, radši cvičím doma, chodím do práce a z práce pěšky a na výlety s mojí fenkou Bibi. Procházky jsou navíc bezva důvod koupit si něco pěkného na sebe ;-)

Co děláš ve volném čase?

Co nejvíce času trávím s přítelem, fenkou Bibi a často se vracím do rodné Sušice. Mám ráda rychlá auta a motorky a taky je ráda sama řídím. Miluju léto, sluníčko a plavání.

Share
Admin

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

#Wellnessia

Wellnessia footer 1Wellnessia footer 2Wellnessia footer 3Wellnessia footer 4Wellnessia footer 5Wellnessia footer 6Wellnessia footer 7Wellnessia footer 8
Wellnessia YouTube +420 603 460 311 info@wellnessia.cz Údolní 212/1, 147 00 Praha 4
Wellnessia
YouTube
+420 603 460 311
info@www.wellnessia.cz
Údolní 212/1, 147 00 Praha 4

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716

Cookie policy | Mapa webu

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716 | Cookie policy | Mapa webu