Top

Rozhovor s Janou Divišovou

Jana Divišová je spolumajitelka centra péče Wellnessia, s. r. o. Firmu začala budovat doslova „z kuchyně“ svého bytu a postupně se propracovávala zkušenostmi (procesem pokus  – omyl) k jedinečnému systému péče o klienty, který dodnes firma používá. V současné době ustoupila z aktivní práce s klienty do zázemí firmy, odkud pomáhá vést její plynulý chod.

K tomu se stará o svojí stále vitální 92-letou maminku, která žije sama na vesnici v jižních Čechách. U maminky se stále cítí holkou, která se má co učit – ať už je to poklidný životní rytmus, kdy počasí a příroda určují náplň dne, či každodenní konfrontace s tělíčkem, jehož potřeby je nutno respektovat.

Jednou ročně si udělá čas pro sebe a schová se běžnému způsobu života v centru města do ústraní. Místo, kam jezdí, je daleko od reality běžného života jak fyzicky – je to Ostrov na druhém konci světa, tak psychicky – jede na meditační „retreat“. Tyto pobyty jí dávají energii a inspiraci jak pro další práci, tak i vše ostatní.  

S oběma svými dětmi jednak spolupracuje ve firmě a hlavně žije v otevřeném a krásném vztahu.

Poradenství v oblasti zdravého životního stylu se věnuješ již řadu let. Jak jsi se k této práci, coby architektka, dostala?

Zdravotní stav mé tehdy tříleté dcery Moniky a silný vnitřní pocit, že musí existovat jiná cesta, jak zvládnout její nemoc, než doktory navrhované řešení – brát prášky celý život, mě přivedly k makrobiotice. A tím byl můj nový životní směr nastartován.

Stála jsi u zrodu firmy (v roce 1992). S jakými úmysly jsi jí zakládala a nakolik se tyto vize podařilo naplnit?

Na úplném začátku to nebyly žádné velké cíle či vize, spíš radost z dobře odvedené práce. Teprve když Monika řekla, že by mi ráda pomáhala a vstoupila do firmy, vše dostalo jiné obrátky.

Jak bys chtěla, aby se vaše firma dále rozvíjela?

To už nechám na Monice, jako ředitelce a aktivní majitelce firmy, a celém týmu. Vývoj firmy musí jít v souhlasu s jejich vizemi a představami o své budoucnosti.

Se svou dcerou Monikou spolupracujete již více než 12 let. Jak se vám daří skloubit rodinné a firemní záležitosti tak, aby vše hladce fungovalo?

Byl to určitý proces, kterým si prochází asi většina rodinných firem. Já se musela naučit brát ji jako dospělého rovnocenného partnera, který má své názory a pohledy na věci (a mohou být odlišné od mých) a ona musela přestat být dítětem, pro které to přece máma ráda dodělá. Podařilo se, máme krásný vztah, v němž spolupracovat při vedení firmy je pro nás obě kreativní proces obohacování se a vzájemné podpory, a kde zároveň nechybí ani pohlazení nebo pusinka od maminky.

Pomáhat druhým lidem, ať už v jakékoli oblasti, znamená především pracovat sama na sobě. Vím o tobě, že jsi musela projít velkou osobní transformací, abys skutečně mohla pomáhat ostatním.

Ano, to bych řekla, že je úplný základ práce v oblasti služby. Ve chvíli, kdy je člověk s klientem, musí na sebe zapomenout a být tu jen a jen pro něj. Je potřeba naslouchat více než radit a nedá se to jen naučit, musím to tak cítit, musí se to stát mou životní filozofií. To je „to“, čeho se lidem dnes obecně nedostává a čeho si u nás váží, i když nevědí přesně, jak to vyjádřit.

Když se ohlédneš zpátky a rekapituluješ svůj dosavadní profesní život, vidíš ve své cestě nějaké slepé uličky nebo mělo vše svůj smysl?

Došla jsem k filozofii, že vše, co se nám v  životě přihodí, má nějaký důvod, má pro nás nějaký smysl. Někdy se nám zprvu zdá hodně utajený, jsme-li pozorní časem či s odstupem, máme šanci jej pochopit.

Co bys ze své pozice poradila lidem, kteří chtějí udělat první krok k zdravějšímu způsobu života? Čím je dobré začít?

Myslím, že změna životního stylu potřebuje motiv – vědět proč. Když je silné „proč“ (u mě to byla nemocná dcera, pro sebe bych v té době měnit životní styl určitě nezačala), tak to jak začít určitě přijde – někdo začne běhat nebo cvičit jógu, jiný se začne čistit, další skončí s kouřením či alkoholem nebo jde na kurz osobnostního rozvoje, jiný začne měnit jídelníček.

Může se člověk díky změně stravování změnit i psychicky?

Určitě, je krásné vidět klienty, jak po pár měsících této změny začínají na svět koukat úplně jiným pohledem, mají jiné nápady, staré návyky jsou nepotřebné, vztahy se pročišťují… Jsme přece to, co jíme.

A protože výživové poradenství je hlavně o tom co jíme – můžeš nám prosím prozradit recept na své nejoblíbenější jídlo?

Půjdu s ročním cyklem – v téhle době miluji švestkové knedlíky mé maminky. V neděli jsme si je udělali k rodinnému obědu a všichni si moc pochutnali! Tady je trochu v našem zdravém duchu upravená verze, která na původní chuti nic neubrala, spíš naopak.

Share
Admin

Zatím žádné komentáře

Sorry, the comment form is closed at this time.

#Wellnessia

Wellnessia footer 1Wellnessia footer 2Wellnessia footer 3Wellnessia footer 4Wellnessia footer 5Wellnessia footer 6Wellnessia footer 7Wellnessia footer 8
Wellnessia YouTube +420 603 460 311 info@wellnessia.cz Na Poříčí 38, 110 00 Praha 1
Wellnessia
YouTube
+420 603 460 311
info@wellnessia.cz
Na Poříčí 38, 110 00 Praha 1

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716

Cookie policy | Mapa webu

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716 | Cookie policy | Mapa webu