Top

Proč tělu dopřávat pravidelnou očistu

Jednou z příčin civilizačních onemocnění je přetížení organismu toxickými látkami ze životního prostředí, z jídla a pití, z léků a také ze stresu. Naše hlavní čističky játra a ledviny jsou přetížené a nemohou pracovat naplno. Snižuje se tak imunita, schopnost těla reagovat na bakterie, viry a adaptovat se okolním vlivům. Což má zásadní vliv na to, jak se nám fyzicky daří.

Bolesti hlavy, špatná pleť, alergie, poruchy štítné žlázy, menstruační problémy, neplodnost, alergie, ekzémy… to jsou jen některá onemocnění, která se stále častěji spojují se „zaneseným“ organismem, který si pak nedovede s onemocněním poradit sám.

Tělo si samozřejmě umí uklízet samo, ale díky tomu, že se civilizace vyvíjí rychleji, než my se geneticky posouváme, na takové množství toxinů z životního prostředí a jídla nejsme přizpůsobeni. Tím dochází v organizmu k nerovnováze, nedostatečnému vstřebávání živin ve střevech, a také přemnožení mikroorganismů: bakterie, viry, plísně, paraziti.

Stejně tak, jako doma pravidelně uklízíme, je třeba pečovat o své tělo. A to ne jen jednou! Když si namažete chleba na svačinu, uklidíte po sobě drobečky. Párkrát za den umyjete nádobí nebo ho sklidíte do myčky. Jednou týdně pravděpodobně proběhne větší úklid i s vytřením podlahy. A párkrát za rok někdo u vás doma umyje i poličky, na kterých stojí hrnky, z toustovače vyklepe drobečky a odvápní varnou konvici.

Tělo se nám za pravidelný úklid odvděčí

Po očistě budete cítit výrazně více energie, bude se vám lépe přemýšlet a lehčeji vstávat. Upraví se zažívání, přestane nadýmání a výkyvy nálady se také na nějakou dobu ustálí. U někoho je očista viditelná na pleti, která se prozáří a pročistí. Velmi často nám klienti, kteří s námi absolvují očistu, hlásí, že se jim zlepšil zrak anebo zmizely kvasinky.

Je samozřejmě velmi individuální, jak očista funguje. Záleží na tom, v jakém stavu se váš organismus právě nachází. Pokud máte hodně „nevyneseného odpadu“, nebude to samozřejmě tak jednoduché hned na poprvé. Ať budete cítit přívaly energie od prvního dne nebo ne, můžete si být jisti, že každým dnem, kdy svému tělu trochu pomůžete s úklidem, výrazně přispíváte k prevenci vážných onemocnění.

Způsobů, jakým můžete své tělo pročišťovat, je celá řada. Pod slovem detoxikace neboli očista se může skrývat vše – od pravidelného zařazení zeleniny, přes potravinové doplňky a půsty. Přijďte se s námi poradit na konzultaci, kde společně vybereme ten nejvhodnější způsob očisty.

Monika Divišová, nutriční poradce a ředitelka centra Wellnessia

Share
Admin

Zatím žádné komentáře

Sorry, the comment form is closed at this time.