Top

Příběh Olgy Filipové

Pokud se to bude opakovat ještě jednou, dostanete antidepresiva.“ To byla ta poslední tečka a zároveň obrat.

Ve 26 letech skončila Olga v nemocnici – kolaps a vyčerpání. Klasická kombinace: moc práce, stres, špatné jídlo, alkohol, noční život a málo spánku. Po vyšetření jí doktor řekl: „Nic závažného vám není, ale pokud se to bude opakovat ještě jednou, dostanete antidepresiva.“ A to byla ta poslední tečka! Kromě změny životního stylu potřebovala Olga hlavně zhubnout. Když začala chodit na redukční program do Wellnessie vůbec netušila, jak moc se tím změní její život.

Měla jsem informace, jak zdravě jíst, byly ale jako rozsypaný puzzle

Chtěla jsem se naučit dobře jíst, ne jen zhubnout a pak to zase nabrat zpátky, už jsem nechtěla být nikdy tlustá. Hltala jsem všechny informace, najednou mně bylo jasné, proč přibírám, když si dám chleba večer a naopak nepřibírám, když si ho dám ráno. Četla jsem spoustu knížek, článků, časopisů….a pak se to začalo celé propojovat. Nejdříve to byla spousta informací, které jsem neuměla poskládat. Jako rozsypané puzzle, Eva mi je pomohla složit. A nakopla mě energie ve Wellnessii.

Když toho tolik vím, proč to tedy nejdu dělat?

Impuls ke změně kariéry? Asi po roce a půl jsem potkala někoho ze známých, vyptávání, co dělám a jak to dělám….bylo jasné, že už jsem úplně jinde. A pak přišla otázka: když toho tolik víš, proč to nejdeš dělat? Práce mě stejně nebavila. Tak jsem udělala všechno pro to, abych mohla začít pracovat jako poradce. Nechtěla jsem ale pracovat sama, chtěla jsem být v kolektivu, dál se vzdělávat a předávat si informace.

Cítím reálný život, vylezla jsem ze slupky!

Největší proměna? Dříve jsem pracovala v bance, byla součástí systému, všechno bylo umělé: Teď jsem ze systému venku. Teď žiju to, co chci, rozhoduju o sobě. Rozhoduji, kdy budu mít volno, kdy budu pracovat, za co utratím peníze. Prostě cítím reálný život a taky velkou radost. Posílilo mě to psychicky i fyzicky. Skoro nejsem nemocná, nevím, co je chřipka, nachlazení, doktor, lékárna….Nenechám se manipulovat médii, spoustu věcí si dokážu poskládat sama. Jsem svobodnější a cítím zodpovědnost sama za sebe. Přitom žiju normální život, stýkám se s přáteli a názorem ostatních se nenechám rozhodit. Jsem teď mnohem pevnější, dříve jsem viděla věci černě. Uvnitř mě se něco uvolnilo a já vylezla ze slupky.

Neberu to jako samozřejmost, jsem vděčná, že mohu svoji zkušenost předat dál

Cítím velký vděk za to, co se mi přihodilo. Neberu to automaticky, je to velká zodpovědnost a jsem šťastná, že to mohu poslat dál. A fascinuje mě, že moje práce nemění jen klienty samotné. Po pár týdnech přijdou s tím, že doma začali jíst zeleninu i děti nebo že partner pochutnává na zapečené pohance. Nabíjí mě, když lidé mají radost z toho, že vypadají a cítí se dobře.

Klienty zvu do svého života

Sdílím s klienty své zkušenosti, vlastně je vždy pozvu do své kuchyně, do svého života. Opírám se samozřejmě o spoustu odborných informací, ale nejvíce se praktických věcí probereme na reálných příkladech z toho, co si vařím nebo kam chodím nakupovat já sama.

Samozřejmě, že zdravé hubnutí je o jídle a pohybu, ale pokud chceš váhu dlouhodobě udržet, je třeba si srovnat pár věcí ve hlavě. Stejně tak, jak jsem to před lety musela udělat já sama. Pak k tomu přidáme radost z jídla. Já sama jsem díky mnohaletým neúspěšným pokusům o zhubnutí trpěla strachem z jídla. Kdykoli se mi podařilo něco shodit, bála jsem se pak kousnout do jablka, abych nepřibrala. Přitom stačí pochopit pár jednoduchých principů a nemusíte trpět!

Miluju chutě, barvy a vůně

Ráda nakupuji, vařím a hlavně jím. Pomáhám tedy lidem najít zase radost z jídla bez strachu z toho, že budou přibírat. Klientům nabízím i minikurzy vaření, objevila jsem přitom obrovskou škálu nových kombinací a chutí. Obiloviny, luštěniny, semínka, bylinky………….jídla, která vařím skvěle chutnají, nejsou složitá a hlavně se po nich nepřibírá. A na zákazy si nehrajeme. Děláme dohody postavené na souvislostech a informacích. Když lidé pochopí, jak určité potraviny v těle fungují, tak je mnohdy sami od sebe přestanou jíst nebo vymění za jiné.

Nebojím se a jsem pevná

Každá změna totiž bolí a my se tady potýkáme s návyky někdy desítky let starými. Na začátku se tedy lidem hodí jasné instrukce podložené informacemi. Velkou výhodou je, že pracuji v týmu a tak se opírám o skoro dvacet let zkušeností Wellnessie s redukčními programy.

Lidé co ke mně přijdou, jsou sice rozhodnutí udělat změnu, ale to ještě neznamená, že když se budou cítit trochu nekomfortně, tak nezmění názor. Právě tady se hodí moje pevné vedení, podpora a také to že nemám strach z překážek, co nás na cestě potkávají. Jakmile klient ucítí, že si pevně stojím za tím, co říkám, že jsem tu opravdu proto, abych ho podpořila, a začne mi důvěřovat…. v ten moment nám začne krásná a dobrodružná cesta objevování jeho nového způsobu stravování a hlavně brzo vidí první výsledky.

Držím v ruce poklad

Chci tu svoji radost ze života, z postavy ve které je mi dobře a z jídla, které tak miluji předávat dál. Držím v ruce poklad – vím, jak jíst a nepřibrat a nebát se jídla. Není to jen o váze, ale když je lidem dobře a mají dost energie, tak jsou šťastnější. To je přeci skvělé podporovat lidi v tom, aby byli šťastnější, ne?

Olga

(autor článku: Hanka Němcová)

 

 

Share
Andrea Pudlovská

Zatím žádné komentáře

Sorry, the comment form is closed at this time.

#Wellnessia

Wellnessia footer 1Wellnessia footer 2Wellnessia footer 3Wellnessia footer 4Wellnessia footer 5Wellnessia footer 6Wellnessia footer 7Wellnessia footer 8
Wellnessia YouTube +420 603 460 311 info@wellnessia.cz Na Poříčí 38, 110 00 Praha 1
Wellnessia
YouTube
+420 603 460 311
info@wellnessia.cz
Na Poříčí 38, 110 00 Praha 1

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716

Cookie policy | Mapa webu

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716 | Cookie policy | Mapa webu