Top

Změnila jsem svůj život

Proč jste se rozhodla jít k výživové poradkyni?

Stránky Wellnessia jsem sledovala asi dva měsíce, nebylo jednoduché udělat rozhodnutí a objednat se. Postupně jsem k tomu ale sama došla. Mezi hlavními důvody patřilo, že se mi nelíbilo moje tělo, nebyla jsem se sebou spokojená, přítel byl drobnější než já a sama jsem si s hubnutím už nevěděla rady.

Kolik jste předtím podstoupila různých diet a s jakým úspěchem či neúspěchem?

Zkoušela jsem celkem dost takových těch „zaručených“ diet z časopisů a internetu – nejedla jsem sladké, nevečeřela jsem a hladověla…účinek samozřejmě žádný, byla jsem unavená, hladová, dlouho jsem to nevydržela a za chvilku byla kila zase nahoře. Teď už vím, že to bylo celé špatně.

Co byl největší problém, než jste začala?

Můj největší problém byl v tom, že jsem nesnídala, jedla jsem nepravidelně a z toho se odvíjela i nevhodná skladba jídla, protože jsem měla různé chutě, především odpoledne a večer, když jsem přijela z práce. V jídelníčku mi chyběla zelenina, bílkoviny, na druhou stranu jsem tam měla spoustu nezdravých jídel (smažený sýr, hranolky, čokoládové tyčinky,…).

zemanovaJak náročná byla cesta, kterou jste podstoupila?

Ze začátku byla změna opravdu hodně náročná. Musela jsem na jídlo pořád myslet a spoustu potravin si odpustit. S podporou výživového poradce se mi vše postupně a bez problému zautomatizovalo. Tím, že byla spolupráce s Wellnessia domluvena na šest měsíců, jsem měla dostatek času si nové návyky zažít a teď mi zdravý životní styl nedělá žádné problémy.

Jak probíhaly konzultace, co všechno jste se naučila, v čem se změnila?

Musím se přiznat, že na první a druhé konzultaci jsem byla hodně nervózní, hlavně z otázek na to, co jím, jestli sportuji a také na můj zdravotní stav. Potom ze mě nervozita opadla a na konzultace jsem chodila velmi ráda, těšila jsem se na ně. Vždycky jsem z nich odcházela s velkým sebevědomím a pocitem, že to všechno zvládnu. Konzultace byly pro mě odpočinkem.

Naučila jsem se, co jíst a kdy, jak uvařit zdravé jídlo tak, aby to chutnalo i mému příteli. Začala jsem chodit do obchůdku se zdravou výživou, v supermarketech už mám svoje bio koutky. Naučila jsem se číst etikety – nekoupím nic, aniž bych si to předem nepročetla.

Prožila jste životní změnu, jak byste ji s odstupem popsala?

Opravdu jsem kompletně změnila svůj život. Zdravě jím, pravidelně sportuji, změnilo se i moje chování. Vyměnila jsem partnera, se kterým plánujeme svatbu a rodinu. V práci jsem několikrát povýšila. Celkově jsem se osamostatnila. Přestěhovala jsem se od rodičů z Kolína do Prahy. Co je pro mě nejdůležitější – lékařka mi vysadila léky na epilepsii a antidepresiva! Cítím se úžasně.

Co jste jedla dříve, co nyní? Jak se změnil váš jídelníček, co je nyní váš oblíbený pokrm?

Dřív to bylo hrozné – KFC, McDonald, majonézové saláty, tyčinky Snikers, Margot…

Teď si nedokážu představit žádné jídlo bez zeleniny. Objevila jsem spoustu nových zdravých dobrůtek, které jsem se naučila chutně připravit. Nakonec jsem si oblíbila i tofu – mám ho ráda do salátu a jí ho se mnou i můj přítel. Moje oblíbené jídlo jsou momentálně rýžové nudle se zeleninou a mozzarellou.

Hřešíte občas v jídle?

Přiznám se, že ano. Když jsem u babičky, tak si dám i kachnu – tomu se nedá odolat. Ovšem bez výčitek. Už si teď svoji váhu dokážu ohlídat a srovnat se. Život přeci není o tom jíst jen nízkokaloricky…

Doporučila byste stejný krok kamarádce? Co byste zmínila především?

Určitě! Wellnessia tým jsou lidi, kteří opravdu pomůžou a je na nich vidět, že je to opravdu baví. Nejsou to žádné výmysly, kdy se snaží člověka jen nalákat a výsledek žádný. Všichni známe ty různé reklamy v časopisech a na internetu. Kamarádce bych řekla: „Podívej se na mě, jsem důkaz toho, že to funguje. Klidně ti přinesu ukázat fotku, jak jsem vypadala před programem. Nebo ti přinesu ukázat kalhoty, co jsem dřív nosila.“

Jste nyní sama se sebou spokojená?

Naprosto! Na tisíc procent.

Komentář výživové poradkyně Evy Špakové

Eva byla od prvního dne programu, na který ve Wellnessia nastoupila, úplně vzorná. Měla totiž silný motiv a to je pro začátek velmi důležité. Trápila ji únava, díky nadváze ztratila sebevědomí a necítila se vůbec ve své kůži. Navíc musí dodržovat bezlepkovou dietu.

Ač začínala se změnou stravování opravdu od nuly, tak se žádných našich zdravých doporučení nezalekla a do všeho šla s chutí. Nemusela jsem jí o ničem moc dlouho přesvědčovat.

Když si prohlížím její jídelníček, se kterým k nám Eva přišla, tak se mi až nechce uvěřit, že takovou změnu lze za tak krátkou dobu udělat. Změna se projevila nejen ve stravování, ale i v osobním životě – na doporučení lékaře vysadila antidepresiva a léky na epilepsii, našla si nového přítele, se kterým plánuje svatbu, přestěhovala se od rodičů a v profesní oblasti také zaznamenala mnoho úspěchů. Takhle to v životě chodí, když vylepšíme jednu oblast, má to pozitivní vliv i na celý život.

Výsledky redukčního programu paní Zemanové

3. 1. 2011        váha 78,5 kg, břicho: 96 cm, pas: 84 cm, boky: 110 cm

26. 8. 2011      váha 69,4 kg, břicho: 85 cm, pas: 73 cm, boky: 98 cm

Úspěšný příběh paní Zemanové byl také uveřejněn v časopise Zdravé Hubnutí.

Share
Andrea Pudlovská

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

#Wellnessia

Wellnessia footer 1Wellnessia footer 2Wellnessia footer 3Wellnessia footer 4Wellnessia footer 5Wellnessia footer 6Wellnessia footer 7Wellnessia footer 8
Wellnessia YouTube +420 603 460 311 info@wellnessia.cz Údolní 212/1, 147 00 Praha 4
Wellnessia
YouTube
+420 603 460 311
info@www.wellnessia.cz
Údolní 212/1, 147 00 Praha 4

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716

Cookie policy | Mapa webu

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716 | Cookie policy | Mapa webu