Top

Rozhovor s Andy

Jak začala tvoje spolupráce s Wellnessií?

Poprvé jsem do Wellnessie zavítala jako brigádnice. Lákala mě možnost dozvědět se víc o výživě a jak díky ní podpořit zdraví, měla jsem v té době spoustu nepříjemných zdravotních problémů, se kterými jsem si nevěděla rady a nechtěla jsem do sebe dlouhodobě „cpát“ klasické léky.

Co děláš ve Wellnessii teď?

Mám na starosti hlavně náš projekt Jsme zdravá firma, koordinaci našeho týmu a komunikaci s firemními klienty. Kromě toho provoz kanceláře, částečně marketing a asistenci ředitelky. Je toho spoustu, ale práce je to super a různorodá.

Co tě inspiruje ke zdravému životnímu stylu?

Momentálně těhotenství a očekávání miminka samozřejmě. A dříve jsem to byla hlavně já samotná, tedy spíš to, jak se cítím, když dodržuji (nebo se o to alespoň snažím) pár základních pravidel a to, jak mi je, když se jimi naopak přestanu řídit.

Jaké jsou reakce okolí na tvoje těhotenství?

Plné překvapení, ale pozitivní. Občas slyším, že teď musím jíst za dva, ale naštěstí většina hned pochopí, že to není ta správná cesta ke zdravému miminku ani ke zdravé a spokojené mamince.

Jak jsi upravila stravování v těhotenství?

Naštěstí jsem neměla problém s tím, že by mi bylo špatně, ale je pravda, že na začátku nebylo vše jako dřív. Zažívání mi pomáhá srovnat výživa, je to i skvělá svačina a navíc dosladka, takže se tím uspokojí i „sladká“ komůrka. Pořád mám často hlad, řeším to častějšími menšími svačinkami, v prvních dvou měsících jsem si musela dát něco okamžitě po ránu, na to se mi osvědčili krekry. Postupně jsem na snídani přidala kaše, ale musím je často zajíst něčím „tuhým“, třeba kouskem kváskového chleba. Pečivo jím celkově víc než předtím, mám na něj prostě chuť – o to víc si hlídám, abych jedla celozrnné a kváskové. Ze začátku jsem také měla problém mít dostatek zeleniny – neměla jsem na ni chuť, spíš na sladší ovoce. Na to můžu doporučit green smoothie, je to skvělá varianta nejen na cesty, ale vždy když máte z jakéhokoliv důvodu málo zeleniny v jídelníčku. Stejně tak pokud mám na svačinu sendvič, vždycky přidám ještě zeleninu navíc.

Baví tě vaření?

Ano, ale ne vždycky je na to bohužel čas. Mám ráda jednoduchá jídla, jen pár surovin, za chvilku je hotovo a i tak se dá vykouzlit chuťovka, kterou během chvilky spořádá i moje drahá polovička. Klasikou jsou saláty, rychle hotové, zdravé a často z poloviny snědené, než se stihnu otočit. Spíš než dlouhému stání u plotny raději věnuji čas domácí výrobě – rostlinná mléka, ghí, kefír nebo kváskový chlebík.

Nejoblíbenější jídlo?

Grilovaný losos s hořčico-bylinkovou marinádou, k tomu grilované brambory a rukolový salát. Celkově mám ryby ráda, takže nemám v těhotenství problém s nedostatkem omega 3.

Kde nakupuješ?

Většinou v supermarketech, obchůdcích Country Life, oříškovém království Diana. A vajíčka od sousedů na chalupě!

Jak jsi na tom se sportem?

Sport byl vždycky mojí součástí, ale je pravda, že teď je to maličko složitější. Jsem víc unavená, takže jsem běhání, víkendové výlety na kole a túry v horách vyměnila za procházky a plavání.

Co děláš ve volném čase?

Trávím čas s přítelem, rodinou, kamarády, chodím do přírody, zaplavat si, a teď se snažím o něco víc relaxovat a udělat si čas na sebe, plánuju jógu pro těhotné.

Share
Admin

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

#Wellnessia

Wellnessia footer 1Wellnessia footer 2Wellnessia footer 3Wellnessia footer 4Wellnessia footer 5Wellnessia footer 6Wellnessia footer 7Wellnessia footer 8
Wellnessia YouTube +420 603 460 311 info@wellnessia.cz Údolní 212/1, 147 00 Praha 4
Wellnessia
YouTube
+420 603 460 311
info@www.wellnessia.cz
Údolní 212/1, 147 00 Praha 4

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716

Cookie policy | Mapa webu

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716 | Cookie policy | Mapa webu