+420 777 123 456

Na Poříčí 38, 110 00 Praha 1

Top

Jak hubnout?

Chcete hubnout a měnit se a jste zmateni z rad a doporučení? Najděte svoji jedinečnou cestu!

Pokoušeli jste se někdy zbavit pár kil navíc? Já ano! Do prohlížeče jsem zadala heslo „jak zhubnout“. Vypadlo na mě tisíc rad a doporučení od zázračných diet a produktů podporujících metabolismus, přes 21denní výzvy a týdny v posilovně zdarma až po sestavení jídelníčků a fit plánů.

Borci z posiloven radí zvýšit příjem bílkovin, zatímco zastánci zdravého stravování podíl bílkovin snižují, aby odlehčili ledvinám.  Paleolitická dieta se zase opírá o stravování lidí z období pravěku, tedy vše vyprodukované člověkem zemědělcem je na černé listině. Strava podle tradiční čínské medicíny pracuje s ročními obdobími, detoxikovat doporučuje na jaře, jenže já chtěla začít už v lednu.  K tomu se pokoušela zjistit, zda jsem podle ajurvédy typ Kappa, Váta nebo Pitha, a hned vedle na mě vyskočila dieta podle krevních skupin a makrobiotika. Jedna moje kamarádka je zas velkou propagátorkou a vyznavačkou raw stravy a druhá přísnou vegankou…

O co mi šlo?

Tak v prvé řadě jsem chtěla zhubnout těch 5 kg, kvůli kterým mě škrtily kalhoty, ale také najít rozumnou cestu snad „nejmenší odporu“, která by byla „tou mojí“, a která by mi umožnila normálně fungovat.

Vyzkoušela jsem leccos. Jsem krevní skupina 0, tedy lovec a masožravec, problémem ale je, že maso moc nemusím. Tradiční čínská medicína doporučuje začít své dny obilnými kašemi, jenže po kaši mám za hodinu neuvěřitelný hlad. Podle paleo diety je zrno zapovězené úplně, veganství ho naopak propaguje, jen to má u mě za následek zadržování vody. Navíc nemám čas ráno mlít obilí, ani vařit slepici 5 hodin, a v zimě nechci mrznout u talíře salátu.Watch movie online The Transporter Refueled (2015)

Jak z toho ven?

Moje cesta nepřehledným terénem měla nakonec šťastný konec. Díky náhodě, která neexistuje, mi nakonec do cesty vstoupila Wellnessia, tým sympatických ženských s odbornými a hlavně životními zkušenostmi, nadhledem a zdravým rozumem. Uvědomila jsem si, že se nejedná jen o ta kila navíc. Prostřednictvím jídla jsem mohla trochu poodhalit, kdo jsem, jaká jsem, a co mi dělá dobře. A taky to, že hubnutí a každá změna začíná v hlavě. Ráda jsem se nechala vést za ruku těmi, které ušly cestu přede mnou a zároveň mě respektují.

Každé setkání bylo jedinečné, na změny byl čas i prostor. Někdy jsme řešili obsah mých talířů, někdy večerní chutě, jindy zas služební cesty. Během třech měsíců jsme společně „ušily na míru“ jídelníček, se kterým nemám sebemenší problém. Dál nakupuji v supermarketu, ale vybírám si, někdy zajdu do zdravé výživy a z občasných rodinných oslav se nehroutím.  Změna se nedotkla jen jídla, vaření a nakupování potravin.  Otevřela se mi cesta k sobě a za to jsem Wellnessii vděčná!

Díky www.wellnessia.cz !

Martina Doležalová

 

 

 

Share
Andrea Pudlovská

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

#Wellnessia

Wellnessia footer 1Wellnessia footer 2Wellnessia footer 3Wellnessia footer 4Wellnessia footer 5Wellnessia footer 6Wellnessia footer 7Wellnessia footer 8
Wellnessia YouTube +420 603 460 311 info@wellnessia.cz Údolní 212/1, 147 00 Praha 4
Wellnessia
YouTube
+420 603 460 311
info@www.wellnessia.cz
Údolní 212/1, 147 00 Praha 4

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716

Cookie policy | Mapa webu

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716 | Cookie policy | Mapa webu