+420 777 123 456

Na Poříčí 38, 110 00 Praha 1

Top

Somatic experiencing

Wellnessia / Naše služby  / Somatic experiencing

Somatic experiencing

Somatické prožívání aneb příběh uložený v těle

Somatic experiencing (SE) je metoda a přístup při práci s psychikou, jenž považujeme za neuvěřitelně mocný nástroj pro práci s klienty v momentě, kdy nevíme kudy kam. Když se nám v životě něco dlouhodobě „zasekává“, když reagujeme iracionálně v určitých situacích, když je jídlo náplastí na naše rozbouřené emoce anebo pociťujeme dlouhotrvající napětí v těle a mysli a zdánlivě to nemá řešení či nevíme, odkud naše potíže plynou, nabídneme vám SE sezení.

A co to vlastně znamená?

Tělo má svou vlastní inteligenci, moudrost a schopnost uložit do své „buněčné paměti“ vše v našem životě – to dobré, i to náročné. Všichni máme jako miminka úžasnou kapacitu nervového systému a jsme výborně vybaveni přírodou, abychom zvládali i těžké situace, stres, hlad…. Někdy je toho ale na nás prostě moc. Takové situace můžeme za určitých podmínek nazvat traumatem a jsou to životní zkušenosti, zážitky, s kterými jsme si vlastně nedokázali poradit.

Naše tělo je ale úžasné a má systém, jak nás ochránit a umožnit nám žít dál – tzv. trauma „obalí“ a oddělí nás od něj. Nezvládnutá náročná situace ale nezmizí. Zůstává uložena v našem těle a tím se zároveň snižuje kapacita našeho nervového systému zvládat další, nové nebo náročné situace. Což má ale své důsledky – necítíme se dobře a bezpečně ve svém těle, máme nejrůznější strachy, špatně spíme, jsme často nemocní nebo dokonce vážně nemocní, jsme unavení, zajídáme emoce, nekontrolovatelně se přejídáme…a nekonečně mnoho dalších stavů, které nám komplikují a znepříjemňují život.

Úžasné na SE přístupu je, že vás nenutí znovu se vracet do minulosti, rozebírat situace a prožitky a procházet znovu katarzními a retraumatizujícími procesy. SE terapeut od vás vyzví „zadání“, neboli, co vás v životě trápí, co se aktuálně děje a pak už „hovoří“ s vaším tělem.

Velmi jemnou prací s nervovým systémem, s fyzickými pocity ve vašem těle, pomáhá SE rozpouštět nahromaděné napětí a pomalu rozšiřovat zpět kapacitu vašeho systému a jeho schopnost zvládat těžké situace. Po SE sezeních odeznívá mnoho „symptomů“, které napětí způsobuje a vy znovu získáváte stabilitu a pocit bezpečí, uvolnění, celistvosti, radosti a smyslu života. A o to nám jde!

Pro koho je SE vhodné:

  • Pociťujete závislost na jídle, sladkostech
  • Přejídáte se nekontrolovatelně
  • Cítíte se být v napětí, ve stresu
  • Máte deprese, úzkosti, nespíte dobře
  • Máte za sebou těžké prožitky, onemocnění, zákroky
  • Jste vyčerpaní a trpíte tzv. syndromem vyhoření

 

Pojďte se s námi i vy posunout o krok dál, zavolejte nám na tel 603 460 311 – společně vymyslíme, co je pro vás nejlepší.

 

 

Share
Admin

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

#Wellnessia

Wellnessia footer 1Wellnessia footer 2Wellnessia footer 3Wellnessia footer 4Wellnessia footer 5Wellnessia footer 6Wellnessia footer 7Wellnessia footer 8
Wellnessia YouTube +420 603 460 311 info@wellnessia.cz Údolní 212/1, 147 00 Praha 4
Wellnessia
YouTube
+420 603 460 311
info@www.wellnessia.cz
Údolní 212/1, 147 00 Praha 4

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716

Cookie policy | Mapa webu

Copyright 2016© Wellnessia s.r.o., IČ: 48111716 | Cookie policy | Mapa webu